TR
EN

Profil

LA Mimarlık* (LASTUDIO), 1998 yılından 2008 yılına kadar mesleki faaliyetlerine kendisine ait şahıs firmasında devam eden Mimar Levent Akçakaya tarafından, 2008 yılı sonlarında İç Mimar Alper Besen'in de katılımıyla kurulmuştur.

LASTUDIO, Alper Besen’in mesleki kariyerine yurtdışında devam etme kararından sonra, 2011 yılı ortalarından itibaren Levent Akçakaya tarafından yürütülmektedir. 2008 yılından itibaren firmanın faaliyet konuları arasında bina tasarımı ve iç mekan düzenlemesi kapsamında şu hizmetler yer alır:

  • konut ve ticari binalar için mimari proje ve uygulama kontrollüğü,
  • ofis, mağaza ve konutlar için iç mekan düzenlemesi projeleri ve uygulama kontrollüğü,
  • kurumsal firmalar için mekan düzenlemesi ile ilgili kimlik tasarımı ve uygulama kontrollüğü,


*LASTUDIO LA Mimarlık İnş. Taah. San ve Tic. Ltd. Şti’nin tescilli markasıdır.

 

 

Levent Akçakaya - Mimar/Kurucu

Kabataş Erkek Lisesi'nde geçen lise yıllarından sonra 1987-1993 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nde mimarlık öğrenimi gördü. Bu yıllarda Prof. Ali Muslubaş'ın bürosu As İmar’da mesleki pratiğine başladı. Bir yıllık yurtdışı tecrübesinden sonra 1996 yılından itibaren Mobal, Konuralp A.Ş., Acarlar Grubu-Bina İnşaat gibi firmalarda ve takip eden yıllarda kendisine ait şahıs firmasında mimarlık kariyerine devam etti. Bu süreçte hizmet verdiği kurumlar ve müşteriler arasında Finansbank (Mobal), Atv Nişantaşı Tesisleri - şimdiki The Sofa Hotel (Konuralp A.Ş.), Acarlar Grubu ve Acarkent Villaları (Bina İnşaat) ve kendisine ait şahıs firmasında çalıştığı yıllarda Garibaldi Mağazaları, İsveç Konsolosluğu, Düzen Laboratuvarları, Aksoylar Mobilya ve Beykoz - Acarkent'te birçok villa sahibi yer alır. Mimarlar Odası 23700 numaralı üyesi olan Levent Akçakaya 2008 yılının ikinci yarısından itibaren kurucu ortağı olduğu LA Mimarlık Şirketi'nde (LASTUDIO) çalışmalarına devam ediyor.